Бивша звезда на Левски помогна на Кабо Верде за успешно начало на Купата на Африка

Кабо Верде надви с 1:0 Етиопия във втория мач от турнира за Купата на африканските нации, който бе от Група „А“. По-рано в неделя в същата група домакинът Камерун направи обрат срещу Буркина Фасо – 2:1.

Победата за Кабо Верде донесе Хулио Таварес с удар с глава в първата минута на добавеното време на първото полувреме. Асистенцията пък бе на бившия играч на Левски Гари Родригес, който подаде отлично от въздуха на автора на попадението, за когото остана по-лесната задача.

Задачата на Гари Родригес и компания бе улеснена от ранния червен картон, още в 12-ата минута, на Яред Байех.

Така Кабо Верде е на второ място във временното класиране в групата с 3 точки, а в понеделник ще се изиграят следващите 4 срещи от турнира.

Снимка: GOAL Africa / Twitter