ЦСКА удари Локо, Марто Петров с гол-красавец

ЦСКА победи Локомотив София с 3:1 в контролна среща между двата отбора, играна на стадион „Локомотив“ в столични квартал Надежда.

Наставникът на червените Стойчо Младенов заложи на голямата част от своите титуляри и те решиха всичко в мача още през първото полувреме. Ивайло Чочев откри резултата още в седмата минута след безумна грешка на вратаря на Локомотив Божидар Митрев. Малко след това Валентин Илиев удвои, а три минути преди почивката Мартин Петров направи 3:0 след страхотен пробив и изстрел от ляво.

Двата тима смениха почти целите си състави през втората част, а в 90-та минута железничарите все пак стигнаха до почетно попадение, дело на Джиби Акасонго. В следващия кръг от „А“ група двата отбора почиват, а на 10 април ЦСКА приема Ботев Пловдив, докато Локомотив е домакин на Черноморец.