Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/12/screenshot350792.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Венеция 0:1 Ювентус, втората част започна – Sportove

Венеция 0:1 Ювентус, втората част започна

Отборите на Венеция и Ювентус играят при резултат 0:1 на “Пиерлуиджи Пенцо” в среща от 17-ия кръг на Серия А. Алваро Мората отбеляза попадението в 32-ата минута.

Масимилиано Алегри е направил цели осем промени в стартовия си състав след победата с 1:0 над Малмьо в Шампионската лига. Единствените, които запазват титулярните си места, са Адриен Рабио, Федерико Бернардески и Пауло Дибала, а схемата на игра е 4-2-3-1 с Мората на върха на атаката.

Домакините пък са подредени в 4-3-1-2 с Денис Йонсен и Тома Анри в нападение.

„Бианконерите“ натиснаха своя противник в началото на мача, но не успяха да застрашат сериозно неговата врата. Така се стигна до 12-ата минута, когато Кайо Жорже замени Пауло Дибала, който получи  травма. Още с първото си докосване младият бразилец можеше да се разпише, но отблизо прати топката над вратата след центриране от корнер. Малко след това Куадрадо също се отчете с пропуск. Лека-полека „крилатите лъвове“ заиграха по-смело, като Анри дори нанесе неточен шут. В 27-ата минута Мората стреля по земя и принуди Серхио Ромеро да се намеси. Малко след това Бернардески не намери целта със своя удар.

В 32-ата минута Лука Пелегрини центрира остро, а Мората успя да засече топката, с което откри резултата в полза на „Старата госпожа“. Последва преглеждане с ВАР за потенциална игра с ръка на Бернардески, но в крайна сметка голът беше признат за редовен. Гостите отговориха с изстрел на Домен Църнигой, но стигнаха само до корнер, след чието изпълнение Матия Араму отправи далечен шут, оказал се неточен. В края на първото полувреме Куадрадо направи чудесен пробив, но ударът му по земя мина покрай далечната греда.

Втората част започна с далечен удар на Джанлука Бузио, завършил в ръцете на Войчех Шчесни.

ВЕНЕЦИЯ – ЮВЕНТУС 0:1

0:1 Мората (32′)

Венеция: Ромеро, Ебуехи, Модоло, Калдара, Хапс, Ампаду, Бузио, Църнигой, Араму, Анри, Йонсен

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Де Лихт, Пелегрини, Рабио, Локатели, Куадрадо, Дибала, Бернардески, Мората