Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/12/screenshot350482.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Везенков и Олимпиакос преклониха глави в Белград – Sportove

Везенков и Олимпиакос преклониха глави в Белград

Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха петата си грешка от началото на сезона в Евролигата. Българинът и съотборниците му бяха победени от Цървена звезда с крайното 76:81 (15:19, 23:17, 15:20, 23:25) в Белград в двубой от 14-я кръг на най-силния клубен европейски турнир. По този начин “звездашите” прекъснаха серия от три последователни успеха на възпитаниците на Йоргос Барцокас.

Въпреки загубата Везенков изигра нов солиден мач в Евролигата. Българинът завърши двубоя с 12 точки, 3 борби и 2 асистенции за 26 минути игрово време. Националът бе 2/4 при стрелбата си за две точки, 2/4 от тройката и 2/2 от наказателната линия. Той обаче не получи почти никакъв шанс да повлияе на играта в последната четвърт, в която се появи на паркета чак при оставащи около 3 минути до нейния край, без да опита нито една стрелба до финалната сирена.

С изключение на първата част, двубоят в Белград предложи здрава битка с доста промени на водачеството. Цървена звезда стигна до победата с характер и солидна защита, като в последните две минути Никола Калинич и Бранко Лажич подпечатаха успеха на “звездашите” с точни стрелби.

Калинич бе най-добрият играч в състава на Деян Радонич със своите 25 точки, 4 борби и 6 асистенции. Лука Митрович се разписа с 12 точки и 8 борби, Деян Давидовац реализира 11, а Нейт Уолтърс и Никола Иванович допълниха с по още 10 точки.

Тайлър Дорси наниза 18 точки за Олимпиакос, докато Александър Везенков и Костас Слукас приключиха с по 12 точки.

Във временното класиране Цървена звезда се изкачва до 12-ата позиция с баланс от 6 победи и 8 загуби. Олимпиакос остава на третото място с 9 успеха и 5 поражения.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.