Шериф открадна победата от Шахтьор с късен гол

Отборите на Шахтьор (Донецк) и Шериф (Тираспол) не излъчиха победител в срещата помежду си от група „D“ на Шампионската лига. Мачът в Киев завърши при резултат 1:1, като гостите се добраха до точката в добавеното време и така попречиха на съперника си за запише поне една победа в турнира.

Шахтьор откри резултата в 42-ата минута, когато Кривцов центрира в наказателното поле, където Фернандо засече топката във вратата за 1:0, материализирайки превъзходството на своя тим през първото полувреме.

Гостите обаче показаха характер и се добраха до изравняване в добавеното време.

В 93-ата минута се получи суматоха в наказателното поле на домакините, които не успяха да изчистят топката, а Бобан Николов със силен шут я прати във вратата за 1:1.

Така Шериф завършва на 3-ото място в групата със 7 точки и продължава напролет в Лига Европа. Шахтьор пък този път разочарова, като не записа нито една победа в групата и отпада като последен с 2 спечелени точки.