Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/12/screenshot349670.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Късен гол зарадва 10 от Спартак (М) – Sportove

Късен гол зарадва 10 от Спартак (М)

Спартак (Москва) постигна измъчена победа над гостуващия Ахмат и измести Рубин от 9-ото място в класирането на Премиер лигата. Отборът на Руи Витория се наложи с 2:1 след гол в 87-ата минута на Куинси Промес. Спартак игра с човек по-малко повече от час заради червен картон на Александър Соболев, но този път показа характер.

Бразилският защитник Айртон получи специален плакет за спомен от своя мач номер 100 с екипа на Спартак.

Домакините започнаха силно и в 13-ата минута откриха резултата. Разписа се Виктор Моузес след пас на Соболев. Ахмат отговори с няколко опасни атаки, но нито една от тях не предизвика намеса на Александър Селихов.

В 31-ата минута Соболев настъпи по крака Игор Коновалов. Реферът Виталий Мешков първоначално подмина ситуацията, но след като изгледа повторение вдигна директен червен картон на тарана на домакините.

В самия край на полувремето Артьом Архипов изведе по прекрасен начин с пета Данил Уткин, който отблизо изравни. Това беше шести гол през сезона за бившия футболист на Краснодар, а с човек по-малко Спартак имаше много трудна задача след почивката.

В голяма част от втората част „червено-белите“ се защитаваха. И въпреки че отбраната им съвсем не е сред най-стабилните в РПЛ, Ахмат не успя да стигне до обрат. В 87-ата минута резервата на домакините Роман Зобнин центриа към далечната греда, където пръв до топката стигна Промес и я прати зад гърба на Виталий Гудиев.

Това е едва 4-а домакинска победа за Спартак през сезона. Тимът събра 23 точки, а Ахмат е с 24 и заема 7-о място в подреждането преди останалите мачове от кръга.