Джордан Лойд и Зенит изпепелиха АЛБА

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) продължава впечатляващата си победна серия, след като записа четвъртия си пореден успех в Евролигата. Тимът на Шави Паскуал надделя над германския първенец АЛБА (Берлин) със 75:66 (20:14, 22:16, 17:20, 16:16) при домакинството си в “Сибур Арена”.

Отличен мач за санктпербургци изигра плеймейкърът Джордан Лойд, който се отличи със страхотните 25 точки, 6 борби и 5 откраднати топки. Американецът наниза много важни кошове в последната четвърт, чрез които Зенит запази аванса си и постигна седмия си успех от началото на сезона.

От неговите съотборници Джордан Мики реализира 12 точки плюс 7 борби, а бившият играч на Берое Конър Франкамп остана с още 10 точки. За АЛБА най-полезен бе Маркус Ериксон с 20 точки, докато Йоханес Тиеман и Маодо Ло се разписаха съответно с по 11 и 10 точки.

Във временното класиране Зенит заема четвъртото място с актив от 7 победи и 3 загуби, докато “албатросите” са 16-и с 3 успеха и 7 поражения.

Гледайте Националната баскетболна лига, Купата на България, Евролига, Еврокупа и още много баскетбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.