Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/09/screenshot335841.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Реал Сосиедад с трета поредна победа – Sportove

Реал Сосиедад с трета поредна победа

Реал Сосиедад се доближи до лидерите, след като записа трета поредна победа. Баските спечелиха с 2:0 гостуването си на Кадис след два гола на Микел Оярсабал, който вече има чет. Испанският национал се разписа в 71-ата минута и в 84-ата от дузпа. След като не допусна гол в трети пореден мач, Реал Сосиедад излезе на трета позиция и изостава само на точка от Валенсия и Атлетико Мадрид.

През първото полувреме опитите и на двата отбора да застрашат вратата на съперника не завършваха с удари. Гостите владееха повече топката, но домакините изглеждаха по-опасни при редките си атаки. След почивката Реал Сосиедад вдигна нивото и натисна. Тимът Алгуасил търпеливо търсеше пролука и тя дойде в 71-ата минута, когато дълго подаване към Оярсабал завърши с прекрасен удар с глава и резултатът стана 0:1. Той се разписа още веднъж шест минути преди края, когато бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Сьорлот.