Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/09/screenshot335129.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Левски 3:1 Марица, двама нови с дебют за „сините“ – Sportove

Левски 3:1 Марица, двама нови с дебют за „сините“

Левски и Марица играят при 3:1 в контрола, която ще се провежда на стадион „Георги Аспарухов“.

Здравко Димитров откри в 10-ата минута, в 16-ата Билал Бари удвои, а в 26-ата минута сред голмайсторите се записа и Димитър Костадинов. Мариян Тонев върна един гол след точно изпълнение на дузпа в 39-ата минута.

Наставникът на сините Станимир Стоилов обяви стартовия състав, където фигурират новите попълнения Хосе Кордоба и Драган Михайлович.

Проверката започна с натиск на домакините. В 9-ата минута Краев можеше да открие резултата, но Начев спаси шута му от 15-16 метра.

Минута по-късно футболистите на Левски отнеха топката в половината на Марица, последва пас на Бари към Димитров, който с прецизен диагонален удар прониза Начев за 1:0.

Левски продължи с доминацията и в 16-ата минута вкара втори гол. Здравко Димитров овладя в половината на сините, надбяга бранител в жълто, нахлу на скорост в наказателното поле и преодоля вратаря на гостите, но се озова под много малък ъгъл и избра да подаде на свой съотборник, а не да стреля. Той намери Костадинов, дошлият от Септември играч моментално комбинира леко в ляво с Билал Бари и за тарана не бе проблем да опъне мрежата с изстрел от 7-8 метра.

Лекцията на домакините продължи и в 26-ата минута, в която те поведоха с 3:0. След центриране от корнер Краев чукна топката с глава към задната греда, където Димитър Костадинов без проблем я прати в мрежата на Марица.

ЛЕВСКИ – МАРИЦА 3:1

1:0 Здравко Димитров 10
2:0 Билал Бари 16
3:0 Димитър Костадинов 26
3:1 Мариян Тонев 39

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андраав, 91. Драган Михайлович, 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 89. Андриан Краев, 21. Радослав Цонев, 20. Димитър Костадинов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Резерви: 99. Калоян Славчев, 2. Стелиън Георгиев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 30. Антон Иванов, 31. Лазар Еринин, 35. Николай Калинов, 36. Васил Димитров, 37. Атанас Йорданов, 41. Георги Александров, 88. Марин Петков, 14. Денис Динев

МАРИЦА: 33. Петър Начев, 22. Георги Иванов, 24. Ангел Грънчов, 7. Симеон Вешев, 13. Милен Тенчев, 11. Илиян Йорданов, 21. Станислав Маламов, 16. Янко Ангелов, 17. Валери Домовчийски, 87. Мариян Тонев, 10. Веселин Марчев