Фарьорските острови с първа победа в квалификациите

Отборът на Фарьорските острови записа първи успех в световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар, след като надви у дома с 2:1 Молдова в битката на дъното в група F. И двата тима имаха по 1 точка преди двубоя и излязоха с ниско самочувствие.

Домакините очаквано доминираха в началото и стигнаха до попадение в 24-ата минута, което беше отменено след консултация с ВАР поради засада. Молдовците заиграха по-добре, но до края на първата част положенията пред двете врати бяха рядкост.

Втората част започна с положение пред вратата на домакините, но удар на Йон Николаеску мина над гредата.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Клеминт Олсен откри резултата. Четири минути по-късно настроението в играта на фарьорците даде отново резултат, след като Хайни Ватнсдал удвои. До края Молдова успя само да стигне до почетен гол, дело на Николае Малинчеану на празна врата след грешка в отбраната на домакините.

Гостите отчаяно търсеха изравнително попадение, но резултатът се запази и така Фарьорските острови записаха пета победа в последните си девет домакинства.