Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/09/screenshot334617.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
България – Чехия 1:1! Следете мача ТУК!!! – Sportove

България – Чехия 1:1! Следете мача ТУК!!!

Волейболистите от националния отбор на България излизат днес от 17,00 часа в Острава срещу домакините от Чехия в първата си сериозна битка на европейското първенство за мъже.

Цветан Соколов, Алекс Грозданов, Мартин Атанасов

Двубоят ще бъде излъчен у нас по MAX Sport 1 HD.

В първата си среща възпитаниците на Силвано Пранди се справиха лесно срещу Черно гора с 3:0, а днес излизат във 2-ия кръг в Група В.

Чехия поднесе голямата изненада в Евроволей 2021, след като още в първата среща шокира и победи европейския вицешампион от 2019 година от Словения с 3:1.

Във втория си двубой възпитаниците на Иржи Новак изпитаха по-сериозни проблеми срещу аутсайдера Беларус и загубиха с 1:3.

Цветан Соколов, Тодор Скримов и компания са длъжни да гонят победа срещу Чехия, за да разчитат на по-лесни съперници в следващата фаза на Евроволей 2021. Успех над Чехия на практика ще класира България за 1/8-финалите на шампионата на Стария континент.

Българските волейболисти поведоха с 2:0 в началото на двубоя след 2 грешки на чехите. Единичен блок на Алекс Грозданов срещу атака на Ян Хадрава – 3:0. Тройна българска блокада направи резултата 4:1. Нова българска успешна двойна блокада на Тодор Скримов и Алекс Грозданов – 5:1. Иржи Новак взе прекъсване за Чехия. Два поредни аса на Мартин Атанасов и България дръпна със 7:1. Светкавична атака на Алекс Грозданов през центъра – 8:2. Тошко Скримов атакува по правата от зона 4 и националите поведоха с 10:2. Иржи Нова побърза да вземе второто си прекъсване в гейма. Единичен блок на Светослав Гоцев – 12:3. Георги Сеганов пусна технично топката в полето на Чехия за 13:3. Успешна атака на Мартин Атанасов от зона 4 – 15:5. Цветан Соколов атакува по блокадата за 17:8. Блокада на Алекс Грозданов донесе 18:8. Нова блокада на Алекс Грозданов и 19:8. Нов единичен блок на Алекс Грозданов – 22:9. И поредна блокада на Алекс Грозданов (6-а) – 23:9.

Втората част започна равностойно. Тодор Скримов атакува успешно за 4:4. Мартин Атанасов атакува от зона 4 за 6:6. Пайп на Тодор Скримов изведе България напред със 7:6. Ян Хадрава успя да изведе Чехия напред с 11:8. Мартин Атанасов намали до 10:11. Нова успешна атака на Мартин Атанасов и 12:13. Алекс Грозданов атакува остра в центъра за 14:15. Цветан Соколов се пребори с двойната блокада за 15:16. Светослав Гоцев атакува през центъра за 16:17.  Цветан Соколов отигра много трудна топка в атака – 17:18. Нова успешна атака на Цветан Соколов от зона 2 – 18:19. Стефан Чавдаров влезе в игра. Ян Галабов атакува успешно и Чехия поведе с 20:18. Мартин Атанасов намали до 20:21. България изравни при 21:21, след като тройната ни блокада спря чешка така. Чехия стигна до геймбол при 24:22. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Цветан Соколов атакува в аут и Чехия спечели втората част с 25:23.

БЪЛГАРИЯ – ЧЕХИЯ 1:1 (25:10, 23:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев – Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
ЧЕХИЯ: Якуб Януш, Ян Хадрава, Адам Бартош, Ян Галабов, Лукаш Васина, Олевер Седлачек – Милан Моник-либеро (Михал Фингар, Мартин Личек)
Старши треньор: ИРЖИ НОВАК.