Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/07/screenshot325511.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
ЦСКА – София 0:0 Карабах, греда за „червените“ – Sportove

ЦСКА – София 0:0 Карабах, греда за „червените“

ЦСКА – София и Карабах играят при 0:0 в последната контрола на червените в Австрия.

Наставникът на българския тим Любослав Пенев залага в титулярния състав на три от новите попълнения – Вилдсхут, Нзила и Баи. Сред 11-те попада и младият Християн Петров, а атаката води Ахмедов.

Първото по-интересно положение стана факт в 10-ата минута, когато Боркес бе съборен пред наказателното поле на ЦСКА – София, но Курбанли не изпълни добре прекия свободен удар и стреля в стената.

Червените отговориха с добър шут на Вилдсхут, но след рикошет топката излезе в корнер. В 12-ата минута Варела изпробва рефлекса на Махаматалиев след удар от границата на пеналта, но вратарят на азерите внимаваше и спаси.

Последва по-добра игра на червените в следващите минути, в които те осъществиха няколко пробива по двете крила, но не се стигна до голови положения. От своя страна Андраде отправи шут от дистанция след половин час игра при една от редките атаки на Карабах, но Бусато изби.

В 41-ата минута ЦСКА – София създаде най-опасното положение до този момент. Баи центрира отдясно към Нзила, който бе с гръб към вратата, но въпреки това стреля от 13-14 метра параболично с глава, а топката се отби в напречната греда.

ЦСКА – СОФИЯ – КАРАБАХ 0:0

ЦСКА – СОФИЯ: 25. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 4. Яник Вилдсухт, 5. Федерико Варела 6. Жуниор Нзила, 7. Йоан Баи, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Християн Петров

КАРАБАХ: 1. Махаматалиев, 2. Караев, 5. Медведев, 6. Андраде, 11. Ромеро, 18. Ибрахимли, 20. Боркес, 22. Курбанли, 24. Алиев, 30. Хюсеинов, 81. Медина