Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/06/screenshot324275.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Даниил Медведев загуби сет на старта на “Уимбълдън” – Sportove

Даниил Медведев загуби сет на старта на “Уимбълдън”

Даниил Медведев се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания след победа над Ян-Ленард Щруф с 6:4, 6:1, 4:6, 7:6(3).

Вторият в схемата руснак спечели трудно и успя да вземе реванш от германеца, който го победи на турнира в Хале преди две седмици.

Медведев направи пробив още в първия гейм на мача и спечели първия сет с 6:4. Във втория беше още по убедителен и даде само гейм на съперника.

Щруф подобри играта си и успя да вземе третата част с 6:4, а в четвъртата Медведев се наложи след тайбрек.

Във втория кръг Медведев очаква победителя от мача между Карлос Алкарас и Ясутака Учияма.

Миналата седмица руснакът триумфира в Майорка, завоювайки своята 11-а титла в Тура и първа на трева. Той има шанса да оглави световната ранглиста, ако спечели трофея в Лондон или достигне до финала, а настоящият №1 Новак Джокович не успее да го направи.

Десетият в схемата Денис Шаповалов също продължава напред след победа в пет сета над друг германец Филип Колшрайбер с 6:4, 4:6, 6:3, 5:7, 6:4.