Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/06/screenshot320982.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Валенсия прегази Реал Мадрид и предизвика решителен мач №3 – Sportove

Валенсия прегази Реал Мадрид и предизвика решителен мач №3

Отборът на Валенсия се завърна в играта за място на финала в испанската Лига Ендеса. Баскетболистите на Хауме Понсарнау спечелиха мач №2 срещу Реал Мадрид с 85:67 като домакин и по този начин изравниха общия резултат в серията до 1-1 победи. Решителният трети двубой между двата тима ще се проведе в четвъртък от 23:00 часа в “УиЗинк Сентър” в Мадрид.

Победителят от серията ще се изправи срещу Барселона или Тенерифе в битката за златото.

Каталунците водят с 1-0 победи, след като записаха разгром в мач №1 със 112:69.

Тимът на Пабло Ласо записа 11-точкова победа в първия мач след 81:70, но още след първото полувреме трябваше да се бори с двуцифрено изоставане при 29:44. Валенсия не допусна колебания през вторите 20 минути от двубоя и заслужено триумфира след 85:67.

Луи Лабейри записа 18 точки за успеха на валенсианци, Майк Тоби регистрира 13 точки и 4 борби, а Клемен Препелич се разписа с 11 точки.

Единственият баскетболист в ротацията на Пабло Ласо, който отбеляза поне 10 точки, бе ветеранът Джейси Керъл с 13.