Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/05/screenshot319802.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
София Кенин елиминира Остапенко на старта на „Ролан Гарос“ – Sportove

София Кенин елиминира Остапенко на старта на „Ролан Гарос“

Миналогодишната финалистка и номер 4 в схемата София Кенин (САЩ) се класира за втория кръг на Откритито първенство на Франция по тенис.

Американката победи шампионката от 2017 година Елена Остапенко от Латвия с 6:4, 4:6, 6:3 за 2:07 часа.

Кенин направи три пробива и два пъти загуби подаването си, но взе първия сет.

Във втората част Остапенко поведе с 4:1, но съперничката й изравни. Латвийката стигна до нов пробив в десетия гейм и взе сета.

В третата част имаше цели осем пробива като единствено Кенин спечели подаването си във втория. Американката поведе с 3:0 и 5:2 и без проблеми стигна до крайния успех.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2019 година и шеста поставена Бианка Андрееску (Канада) отпадна в първия кръг.

Канадката, която участва в основната схема на турнира за втори път в кариерата си, загуби от 85-а в света Тамара Зиданшек (Словения) със 7:6(1), 6:7(2), 7-9 за 3:23 часа.

20-годишната Андрееску спечели първия сет след тайбрек и водеше с 5:4 във втората част, но словенката спечели със 7:2 тайбрека и изравни резултата.

В третата част канадката направи пробив за 5:4 и сервираше за мача, но загуби подаването си. В 16-ия гейм Зиданшек стигна до пробив и затвори двубоя с втория си мачбол.

Андрееску се отказа преди четвъртфиналите на турнира в Страсбург миналата седмица заради контузия на коремен мускул.

Зиданшек записа първа победа на „Ролан Гарос“ след две загуби в предишни издания на надпреварата от Големия шлем.