Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/03/screenshot310900.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
ДКС (Варна) се завърна в четворката на първенството след успех над Локомотив – Sportove

ДКС (Варна) се завърна в четворката на първенството след успех над Локомотив

Волейболистките на ДКС (Варна) се завърнаха отново в четворката на женската „Демакс“ Лига. Варненки надиграха като гости Локомотив 1929 Нидо (София) с 3:2 (25:22, 23:25, 23:25, 25:18, 15:10) в мач от 13-ия кръг на първенството, игран този следобед в зала „Локомотив“ в столицата.

Това бе и последния мач от редовния сезон за ДКС (Варна), като те завършиха със 7 победи, 7 загуби и 18 точки. Във временното класиране те са на 4-о място, но преди изиграването на останалите срещи до края на сезона.

От друга страна Локомотив е на предпоследното 7-о място с 4 победи, 7 загуби и 11 точки, но има да изиграе още 3 мача до края.

Тимът на ДКС показа, че има характер и може да се вдига и да продължи напред веднага след тежки загуби. Само ден след поражението си от ЦСКА с 0:3, варненки се съвзеха и изковаха крайната победа в петгеймова битка.

В първите три гейма срещата бе толкова оспорвана, че развоят се решаваше след 20-та точка. Домакините от Локомотив поведоха с 2:1 гейма, но не успяха да използват преимуществото си в собствената си зала. ДКС намери сили и направи обрат, като остана в мача и срещата влезе в тайбрек след 25:18. В петата решителна част волейболистките на ДКС имаха водеща роля през цялото време и наложиха волята си, като се поздравиха с крайната победа след 15:10 и 3:2.