Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2021/03/screenshot310782.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Пирин с първа победа в Суперлигата след успех над ЦСКА (снимки) – Sportove

Пирин с първа победа в Суперлигата след успех над ЦСКА (снимки)

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха първа победа в първата осмица на Суперлигата. Воденият от Северин Димитров тим надигра у дома ЦСКА с 3:0 (25:18, 30:28, 25:15) в мач от 12-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала „Септември“.

Въпреки успеха, разложани остават на последното 8-о място във временното класиране с 1 победа, 11 загуби и 4 точки. ЦСКА пък е твърдо 7-и с 2 победи, 9 загуби и 6 точки, но и мач по-малко.

„Червените“ ще изиграят отложената си среща срещу Марек Юнион Ивкони в Дупница в неделя (7 март) от 17,00 часа. В редовния, предпоследен, 13-и кръг Пирин ще гостува на Добруджа 07 (Добрич), докато армейците ще са гости на Монтана. И двата мача са в сряда (10 март) от 18,30 часа.

Домакините от Пирин стратираха уверено и взеха първия гейм с убедителна разлика от 25:18. Ключов за мача бе втория гейм. В него имаше много обрати, като ЦСКА водеше със 17:14, но не успя да запази аванса си. Разложани изравниха и играта продължи точка за точка, което продължи много след 25-а точка. В крайна сметка Пирин показа повече характер и го затвори с 30:28. В третата част „червените“ нямаха същите съпротивителни сили и Пирин записа чиста победа след 25:15 и 3:0.

Най-полезен за Пирин стана влезлият като резерва още в първия Петър Петров с 16 точки (2 блока, 2 аса, 48% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за победата и бе обявен за MVP на мача. Александър Симеонов добави още 14 точки (2 блока, 50% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха. За тима на ЦСКА Димитър Димитров и Георги Татаров завършиха с по скромните 9 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) – ЦСКА 3:0 (25:18, 30:28, 25:15)
ПИРИН: Константин Нечев 5, Петър Христов 9, Александър Симеонов 14, Благовест Катранджиев, Красимир Гайдарски 4, Кристофър Петров 6 – Христо Колев-либеро (Петър Петров 16, Стилиян Асенов, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
ЦСКА: Делчо Раев 2, Димитър Димитров 9, Георги Татаров 9, Мартин Павлов 7, Андрей Христов 6, Борислав Манолов 3 – Кристиян Петров-либеро (Даниел Минков, Велизар Кьосев, Ивайло Стефанов 3, Димитър Ковачев 2)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.