Луиш Кастро: Велик резултат за нас

Старши треньорът на Шахтьор (Донецк) Луиш Кастро беше изключително доволен от представянето на отбора при победата над Реал (Мадрид) като гост с 3:2 в Шампионската лига.

Това беше първи успех в историята за украински клуб на терена на испанския гранд.

„Велик резултат за нас. Знаехме какво можем да очакваме и според това изградихме стратегията си.

Играчите изпълниха всичко абсолютно фантастично. Бяхме обединени като отбор от първата до последната минута.

Първото полувреме беше най-доброто ни през този сезон. Създадохме положения, вкарахме три гола, а можеше да отбележим и още. През втората част също. Когато стана 3:2, трябваше да се защитаваме повече. Като цяло показахме силните си страни в тактически план и като умения“, каза португалският спец Кастро.