Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2020/07/screenshot276820.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Битката за Европа! Ботев (Пд) 1:0 Етър (видео галерия) – Sportove

Битката за Европа! Ботев (Пд) 1:0 Етър (видео галерия)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Етър играят при резултат 1:0 в 1/4-финален плейоф за Лига Европа. Системата е сложна, но сметките – не толкова. „Канарчетата“ трябва да елиминират „болярите“, а след това и победителя от двойката Черно море – Арда (Кърджали), за да стигнат до финален двубой с третия в крайното класиране на първата шестица.

Домакините наложиха териториално превъзходство още с началния съдйиски сигнал, но в началото трудно стигаха до нещо по-интересно пред вратата на Етър.

Дори болярите първи стигнаха до положение, когато в 12-ата минута Яни Пехливанов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Георгиев улови.

Нещата се промениха в 28-ата минята, в която канарчетата откриха резултата. Джонатан отне топката пред наказателното поле на гостите и подаде към Вутов, който след шут с левия крак по земя от 20 метра намери долния ляв ъгъл на Господинов за 1:0.

При попадението Лагоа извърши фаул за жълт картон, но реферът Георги Иванов му го спести. Ако му бе показал, виолетовите щяха да останат с човек по-малко. Халфът направи още едно нарушение секунди по-късно, но и тогава се размина с второ предупреждение.

В 41-ата минута Милчо Ангелов се озова на добра стрелкова позиция, но шутира слабо и Георгиев без проблем улови. Три минути по-късно Джонатан прекъсна опасна атака на Етър и подаде към Неделев, който от своя страна изведе Бурбано отляво в наказателното поле на виолетовите. Последва изстрел по земя, който Господинов спаси.