Имаше ли дузпа за Реал (М) преди минути?! – Специалист даде категорично мнение!

Имаше ли дузпа за Реал (М) при гостуването на Валенсия през първата част или младият съдия Хил Мансано подпря „балета“?

Бившият футболен съдия Стефан Орманджиев, гост в студиото на „Филм +“, бе категоричен – за наказателен удар и дума не може да става. 11-метровият удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Алваро Негредо и съответно реализиран от Кристиано Роналдо за 0:1 – резултат, при който двата гранда се оттеглиха на почивка.

Според Орманджиев, това се наричало „близка, силна топка“, при която докоснатият от коженото кълбо футболист нямал време да реагира.

„Не беше честно да бъде отсъена дузпата.

Игра с ръка само кога футболист умишлено играе с топката“, категоричен е ексарбитърът ни. Той похвали Мансано, че по-късно в мача можел да даде още една дузпа за Реал при сходна ситуация, в която кълбото се удари в ръката на Лукас Орбан, но си замълчал.

Според Орманджиев Реал (М) ще спечели мача, но не заслужавал да води на „Местайя“.