Ники Михайлов спаси дузпа срещу Фенербахче, но…

Българският национал Николай Михайлов изигра отличен мач за своя Мерсин, но въпреки това тимът му загуби при гостуването си на гранда Фенербахче.

В 84-ата минута на мача, българският страж успя да хване дузпа на бразилеца Диего, но това се оказа недостатъчно поне за точката в двубоя. Михайлов сам извърши нарушението за 11-метровия наказателен удар, за което получи и жълт картон.

Фенербахче спечели мача с минималното 1:0, а голът вкара Мехмет Топал през първото полувреме.

Освен със спасената дузпа, българският вратар се отличи и с още няколко добри спасявания.

Със спечелените три точки, тимът на Фенербахче излезе начело в турската Суперлига с актив от 33 пункта. Втори е Бешикташ с точка по-малко, но и мач пасив. Мерсин е седми с 21.