Шиникова не даде сет на латвийка в пресявките в Лион

Националката на България за „Фед Къп“ Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на твръди кортове от серията „Интернешънъл“ на WТА във френския град Лион с награден фонд 275 хиляди евро. Поставената под номер 11 в пресявките Шиникова надделя над латвийката Диана Марчинкевица с 6:3, 6:4 за 69 минути.

Софиянката взе първия сет след единствен пробив в осмия гейм, а във втората част тя навакса изоставане от 1:4 и стигна до обрат след серия от пет поредни гейма.

Шиникова си осигури 12 точки за световната ранглиста и 1359 евро, а в решителния мач за влизане в основната схема тя ще срещне победителката от мача между номер 5 Ирина Бара (Румъния) и участващата с „уайлд кард“ представителка на домакините Одри Алби.