Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2019/12/screenshot246067.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Арда 0:1 ЦСКА, „червените“ се възползваха от голям гаф на Гаич (видео) – Sportove

Арда 0:1 ЦСКА, „червените“ се възползваха от голям гаф на Гаич (видео)

Арда и ЦСКА играят при 0:1 в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България, който се играе в Кърджали. Резултата откри Али Соу още преди да са изтекли и две минути.

След дълго отсъствие сред 11-те на червените попадна хълфът Кристиян Малинов, който е предпочетен пред Рубен Пинто. На пейката остава и Отабор, а неговото място по крилото заема Жеферсон.

Наставникът на домакините Стамен Белчев пък предпочел да не излезе с типичен централен нападател. Атаката води Спас Делев, подпомаган от Коконов и Георгиев.

Домакините започнаха по-настървено срещата и опитаха да наложат някакъв натиск, но още преди да са изтекли и две минути червените откриха резултата след груба грешка на Зоран Гаич. Централният защитник опита да върне с глава към Караджов изритана от Албентоса топка, но го направи така, че изведе Али Соу сам срещу вратаря. Таранът на ЦСКА се възползва от подаръка, преодоля стража на Арда и вкара в празната врата за 1:0.

Домакините можеха да изравнят в 10-ата минута, когато Коконов стреля опасно от 16 метра, но Бусато плонжира и изби в корнер.

Само 120 секунди по-късно Александър Георгиев простреля Бусато след центриране отдясно, но попадението правилно бе отменено поради засада.

АРДА – ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1 Али Соу 2

АРДА: 1. Караджов, 5. Гаич, 24. Хасани, 22. Кръстев, 20. Лозев, 8. Ховсепян, 27. Мартинов, 33. Сидоел, 11. Георгиев, 17. Коконов, 7. Делев

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 28. Гълъбов, 25. Албентоса, 11. Занев, 18. Мазику, 15. Малинов, 26. Антов, 10. Евандро, 20. Тиаго, 3. Жеферсон, 22. Соу