Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2019/10/screenshot239499.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Рилски си свърши работата в Бургас за 10 минути – Sportove

Рилски си свърши работата в Бургас за 10 минути

Една четвърт бе предостатъчно на Рилски спортист за победа с 98:75 при гостуването на Черноморец. Бургазлии се върнаха в НБЛ след дълго прекъсване, като през първото полувреме играха много добре, но след почивката самоковци наложиха своята воля и убиха интригата в рамките на третата четвърт.

Бургазлии бяха напред с 19:24 след първата четвърт в зала “Бойчо Брънзов”, а на почивката все още имаха аванс, който отново бе пет точки – 45:50. След подновяването на играта Рилски обаче показа истинските си способности и пречупи съперника с 30:8 в третата четвърт, след която вече бе напред – 75:58.

“Aкулите” направиха опит за връщане в мача, но това не се случи и така самоковци взеха втора победа за сезона, този път с 98:75, като отново вкараха над 90 точки.

Брендън Браун с 22 точки и Игор Кесар с 20 поведоха Рилски към успеха, докато Тихомир Желев (12) и Ксавие Джонсън (11) допълниха списъка с най-добрите реализатори.

Блейк Рейнълдс вкара 26 за Черноморец, Джамал Кинг добави 12, а Робърт Георгиев остана с 12 при 100% в стрелбата от игра.

ЧЕРНОМОРЕЦ – РИЛСКИ СПОРТИСТ 75:98 (24:19, 26:26, 8:30, 17:23)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Робърт Георгиев 12, Стоян Милчев 4, Джамал Кинг 20, Блейк Рейнолдс 26, Миленко Велкович 9 (Ангел Димитров, Георги Кендеров, Симеон Русинов 5, Николай Георгиев, Мартин Чоков)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Брендън Браун 22, Тихомир Желев 12, Златин Георгиев 5, Ксавие Джонсън 11, Йонас Бергстед 5 (Йордан Бозов 2, Васил Михайлов 2, Евгени Хаджирусев 7, Мирослав Васов 6, Васил Попов 2, Боян Илиев, Игор Кесар 20)