Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2019/09/screenshot234342.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Франция се класира за следващата фаза – Sportove

Франция се класира за следващата фаза

Франция си осигури място в следващата фаза на световното първенство по баскетбол в Китай. “Петлите” сториха това с победата със 103:64 над отбора на Йордания и по този начин се присъединиха към Доминиканската република, като двата отбора се класират напред, а в директния двубой помежду си на 5 септември ще излязат в директна битка за първото място в крайното класиране, тъй като към момента имат по 2 победи от 2 мача.

Французите напълно оправдаха очакванията, с които влязоха в днешната среща, а именно в ролята на огромен фаворит. Те поведоха с 25:18 след първата четвърт, а на почивката вече имаха още по-комфортен аванс – 50:33. Разликата в класите си пролича и през третата четвърт, в която Франция добави още 11 точки към преднината си за 78:50, а след финалните 10 минути на таблото в “Шенжен Бей Спортс Сентър” бе изписан резултат от 103:64 в полза на европейците.

Нандо Де Коло (19 точки и 8 асистенции) и Руди Гобер (16 точки, 13 борби и 2 чадъра) бяха основните действащи лица за френския триумф. Дар Тъкър с 20 пък бе най-резултатен за Йордания.