Пуерто Рико победи Иран след силен финален щурм

Мъжкият национален отбор по баскетбол на Пуерто Рико извоюва победа на старта на Световното първенство в Китай, след като изигра отлична последна четвърт и се наложи над Иран с минималното 83:81 (16:30; 15:19; 20:16; 32:16) в първи двубой от програмата на група С.

Давид Уертас бе над всички в селекцията на победителите – 32 точки, а Гари Браун добави 10 точки за успеха.

Хамед Хадиди се отличи с „дабъл-дабъл“ за иранците – 22 точки и 16 борби, а Бехнан Яхчали също записа срещу името си 22 точки.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, след като преди почивката баскетболистите на Иран определно диктуваха събитията на терена и след 20 минути игра имаха преднина от 18 точки – 49:31.

Във третата четвърт иранците отстъпиха инициативата, но въпреки това, преднината им след 30 минути игра изглеждаше повече от достатъчна – 65:51, но всичко най-интересно тепърва предстоеше.

В заключителната четвърт баскетболистите на Пуерто Рико поеха изцяло инициативата и 32 секунди преди края равенството бе възстановено – 78:78. Последва размяна на успешни стрелби от зоната за три точки, но последната дума в мача бе на Хавиер Мохика, който вкара две точки със сирената, с които подсигури победата за своя отбор – 83:81.