Терзийска стигна финала в Ел Еспинар след успех над Костова

Джулия Терзийска се класира за финала в турнира по тенис на твърди кортове в Ел Еспинар, Испания. Българката победи своята сънародничка Елица Костова след обрат с 6:7 (2), 6:4, 6:4 за повече от два часа и половина на корта. Поставената под номер 3 Костова взе преднина в резултата след победа със 7:2 в тайбрека на първия сет. Терзийска поведе с 5:1, допусна загуба на три поредни гейма, но се поздрави с успеха при 6:4 в своя полза във втората част.

В третия сет Джулия Терзийска взе аванс от 4:0, но след това Костова се върна в срещата и доведе резултата до 3:4. Последва нова драматична размяна на геймове, но в крайна сметка Терзийска победи с 6:4. Във финала в Ел Еспинар 23-годишната софиянка ще играе срещу Аранча Рус. Поставената под номер 1 холандка победи трудно с 6:4, 3:6, 6:1 представителката на домакините Ева Гереро, номер 7 в схемата.