Норвежец провали БАТЕ срещу норвежци

За първи път от 2013 година БАТЕ Борисов не успя да стигне до третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Тимът от Беларус отпадна от Розенборг след загуба с 0:2 в Норвегия. Преди седмица БАТЕ спечели с 2:1 у дома, но днес попадения в последните 20 минути на Пал Андре Хеланд (от дузпа) и Александър Сьодерлунд донесоха обрата в полза на Розенборг.

Норвежците бяха смутени преди почивката, когато на няколко пъти се разминаха с попадение във вратата си.

Те обаче натиснаха през втората част, когато силите започнаха да напускат футболистите на БАТЕ. В 73-ата минута домакините получиха дузпа, а по ирония на съдбата нарушението извърши Емил Йонасен, който е норвежец. От бялата точка Хеланд не сбърка.
Този резултат вече даваше предимство на Розенборг. БАТЕ трябваше да атакува и се оголи. В 85-ата минута таранът Сьодерлунд покачи на 2:0, а в оставащото време гостите не направиха нищо в офанзивен план и отпаднаха.

Следващият противник на Розенборг по пътя към групите на ШЛ е Марибор.

РОЗЕНБОРГ – БАТЕ БОРИСОВ 2:0 (0:0)
1:0 А. Хеланд (73) д.
2:0 А. Сьодерлунд (85)