Франция срещу България на финала на Европейското в София

Националният отбор на Франция ще се изправи срещу България в големия финал на Европейското първенство по волейбол за юноши до 17 години, което се провежда в София. Младите „петли“ надиграха категорично Чехия с 3:0 (28:26, 28:26, 25:15) във втората полуфинална среща на турнира, играна тази вечер пред едва около 200 зрители в зала „Христо Ботев“.

Така Франция се класира за финала, където ще спори за титлата на Евро 2019 срещу домакините от България, които по-рано днес се наложиха над Полша с 3:1 гейма. Двата тима играха и в последната среща от предварителната група в четвъртък, когато младите французи биха „лъвчетата“, които играха предимно с резервите си, с 3:0 гейма.

И Полша и Чехия играха един срещу друг в последния си мач от групата преди два дни, като „Дружина полска“ би също с 3:0 гейма.

Големият финал за титлата между България и Франция е утре (21 юли) от 18,00 часа, а преди това от 15,30 часа ще бъде спора за бронзовите медали между Полша и Чехия.

Най-полезен за Франция стана Нейтън Кановас със 17 точки (2 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака), а Хили Ено добави още 14 точки (1 блок, 2 аса, 69% ефективност в атака и 74% позитивно посрещане) за победата. За чехите Давид Колатор завърши с 13 точки.