Надеждата за класиране на България взе очаквана победа

Отборът на Норвегия спечели с 2:0 при гостуването си на Фарьорските острови в мач от евроквалификационна група “F”. Северняците бяха в една група с България за Лигата на нациите и в случай че се класират чрез настоящата си квалификационна група, ще дадат път на нашите за участие във финалното разпределение на квотите през Лигата на нациите.

В съботната вечер норвежците изпитаха трудности преди почивката. В 49-ата минута те успяха да открият резултата.

Нападателят на АЗ Алкмаар Бьорн Йонсен се разписа с глава. В 83-ата победата беше затвърдена след нов гол с глава на Йонсен.

Норвежците имат тежката задача да се справят в групата си с тимове като Испания, Швеция и Румъния, които са пред тях във временното класиране.