Черно море Тича грабна титлата при 16-годишните

Черно море Тича отново е шампион при момчетата до 16-годишна възраст. Пред собствена публика в зала „Христо Борисов“ малките „моряци“ спечелиха титлата след 80:69 над Тунджа Ямбол. Домакините тотално доминираха под двата коша, като хванаха 62 борби срещу 37 за съперника си.

Феноменален финал изигра Иван Спиров.

Центърът показа във финала формата си от турнира за Купата на БФБаскетбол и отново бе най-добър за своите, като завърши с 22 точки и 23 борби, като 13 от тях бяха в нападение. В последния мач от първенството избухна и Никола Станчев, който завърши със 17 точки и 8 борби. 12 точки за успеха,а също и 9 борби, добави Димитър Евгениев. За ямболци Георги Герганов се отчете с 16 точки, а по 11 добавиха Андон Вачев и Красимир Кънев. Петър Петров завърши с 9 точки и 12 борби, а Николай Нинов вкара 10.

Левски спечели бронзовите медали след успех със 72:67 срещу БУБА Баскетбол. Това е трети бронз за „синята“ школа, след тези при юноши и девойки до 19-годишна възраст. Петото място остана за Берое, надвил Рилки спортист с 96:90. Балкан измъкна седмото място след обрат срещу ЦСКА и успех със 74:60.

Михаил Комбаков от Берое заслужи два индивидуални приза – за най-добър подавач и за Топ-реализатор на турнира. С приза за най-много „откраднати топки“ си тръгна Тимотей Христев от БУБА Баскетбол, а Най-добър борец в надпреварата бе Петър Петров от Тунджа. За най-полезен състезател в турнира бе избран Иван Спиров от Черно море Тича.