Когато Меси за последно вкара на 1/4-финал в ШЛ, Кристиано имаше една “Златна топка”

Лионел Меси е сочен за главен виновник за поредния провал на Барселона в Шампионската лига. Снощи испанците отстъпиха с 0:3 от Рома и напуснаха турнира на четвъртфиналната фаза, като това им се случва за трета поредна година. Идолът на запалянковците на “лос кулес” обаче пак се загуби, а това при него вече е практика. Вестник Sport отбелязва, че Меси е неузнаваем на този етап от надпреварата от сезон 2010/11 г.

насам.

Лео не е вкарвал гол на четвъртфинал в последните си 11 мача. За последно той се разписа на 2 април 2013 г. – т.е. по времето, когато големият му съперник Кристиано Роналдо все още беше само с една “Златна топка”. В момента португалецът вече е с пет.
View image on Twitter

20th october
@Armehyashe
Messi thought he’ll face me in UCL finals, me…..

3:34 AM – Apr 11, 2018
38
See 20th october’s other Tweets
Twitter Ads info and privacy

Дори от 2013 г. насам само веднъж Меси е бил с ключова роля в някоя среща напред – първия полуфинал през 2015 г. срещу Байерн (Мюнхен).

44 people are talking about this

И на “Олимпико” в сряда Ла Пулга се сля с посредствените си съотборници и не успя с нищо да помогне за евентуалено класиране напред.