Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2018/02/olimp.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Американките с първо злато в отборния спринт по ски бягане – Sportove

Американките с първо злато в отборния спринт по ски бягане

Отборът на САЩ спечели за първи път отборния спринт по ски бягане свободен стил за жени на Игрите в Пьончан. Джесика Дигинс и Кикан Рандал стигнаха до успеха след изключителен финален спринт на Дигинс в последните метри. На второ място с 19 стотни изоставане е Швеция, а бронзовото отличие спечели защитаващият титлата си тим на Норвегия, който финишира на 2  секунди и 97 стотни зад американките.

Състезанието е историческо за норвежката Марит Бьорген, която днес стана най-успешният състезател на зимни олимпиади за всички времена.

37-годишната Марит има рекордните 14 медала от олимпиади – 7 златни, 4 сребърни и 3 бронзови. Бьорген изпревари уникалния си сънародник Оле Бьорндален, който има 13 отличия. Той обаче продължава да е лидер в класацията с 8 златни медала.