Новата генерация на Леверкузен върна отбора на второ място

Байер (Леверкузен) пак намери верния път след две срещи без победа в Бундеслигата, с което поне за кратко се завърна на втортоо място. Днес отборът на Хайко Херлих надигра Хамбургер ШФ с 2:1 като гост в мач от 23-ия кръг.

Завърналият се в титулярния състав Леон Бейли (20 г.) продължава да блести и този път вкара за 1:0.

Откритието на сезона беше точен в 40-ата минута, когато се възползва от разсеяната игра на Дъглас Сантош.
View image on Twitter

Hamburger SV

@HSV
Durch ein Chancenplus und den Treffer durch Bailey leider die verdiente Führung der Werkself im Volkspark. Es gibt viel zu tun in den nächsten 45 Minuten! #HSVB04

5:27 PM – Feb 17, 2018
32
See Hamburger SV’s other Tweets
Twitter Ads info and privacy

Пет минути след почивката друг млад и талантлив футболист на Байер – Кай Хавертц (18 г.), удвои преднината след перфектно включване и центриране на Бенямин Хенрихс (20 г.).

Въпросният Хенрихс обаче допусна Андре Хаан да върне едното попадение в 70-ата минута.

Хамбургер заигра едва в оставащите до края 20 минути, но това се оказа недостатъчно дори за точка. За “Шпорт ферайн” това е десети пореден двубой без успех и изпадането изглежда напълно реално, защото 16-ият Майнц 05 вече е на 6 точки.