Реал Мадрид с нова голяма издънка

Застрашеният от изпадане отбор на Леванте не се даде на Реал Мадрид и благодарение на гол в самия край стигна до равенство 2:2 в домакинството си от 22-и кръг на Примера дивисион. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но си тръгнаха само с точка от стадион „Сиудад де Валенсия“.

Серхио Рамос с глава откри резултата в 11-ата минута, а Леванте изравни в края на полувремето – Хосе Моралес се озова сам срещу Кейлор Навас, който парира удара му, но нямаше шансове при последвалия изстрел на Емануел Боатенг. Иско отново изведе Реал напред в 81-ата минута, но в 89-ата Джампаоло Пацини излезе на добра позиция и осигури важна точка за тима си.

Реал е на четвърта позиция в таблицата с 39 точки, а Леванте е над зоната на изпадащите на 17-о място с 20 точки. Лидерът Барселона днес гостува на градския конкурент Еспаньол.