Джеко спаси Рома от загуба

С гол на Един Джеко в добавеното време Рома се спаси от загуба срещу Сампдория. Столичани измъкнаха 1:1 като гост и пропуснаха да настигнат четвртия Интер по точки. Домакините са 6-и с 33 точки, със 7 по-малко от Рома.

Сампдория откри в продължението на първата част, когато бившият нападател на Ювентус Фабио Куалярела вкара от дузпа.

Рома натика Сампдория в собствената му половина в края на мача. Отлична възможност за изравняване се откри пред Алесандро Флоренци, но след рикошет топката излезе в ъглов удар. В добавеното време Рома стигна до изравнителен гол чрез Един Джеко, който се разписа с глава след поредното центриране пред вратата на домакините.

Секунди по-късно Флоренци извърши нарушение на границата на наказателното поле и постави на изпитание вратаря Алисон. Реферът Орсато отсъди пряк свободен удар, а с изпълнението се нагърби Гастон Рамирес, който стреля право в стената. Минута по-късно Рамирес на свой ред си спечели фаул, като този път прехвърли стената, но и вратата.