ЦСКА гостува на Витоша, Манолев се завръща

ЦСКА премина успешно първия манш от мачовете си с новаци в елита тази седмица, след като преодоля сравнително лесно Септември с 2:0 на „Армията“. Днес от 17:30 часа на червените им предстои вторият манш, този път срещу абсолютния дебютант Витоша Бистрица. Първият мач между двата тима в елита завърши 6:1 за ЦСКА, но тогава възпитаниците на Костадин Ангелов опитваха да се надиграват. В последно време обаче Витоша има различен подход и залага на подчертано дефанзивна стратегия.

Очаква се бистричани да излязат с петима в отбрана, което им донесе по точка срещу Левски (0:0) и Локо Пд (1:1). Армейците неведнъж показаха, че се затрудняват срещу сгъстени отбрани, а и голмайсторът им Каранга е наказан. В последните дни Стамен Белчев и екипът му наблегнаха изцяло на играта срещу съперник в глуха защита. Треньорът ще направи няколко ротации в състава спрямо успеха над Септември, за да даде почивка на част от титулярите. Очаква се в отсъствието на Каранга атаката да бъде водена от Десподов, който ще започне в трета поредна среща. Манолев ще се завърне сред 11-те и ще заеме мястото си по десния фланг на атаката. На пейката може да седне Малинов, който виси с 8 жълти картона и при нов ще пропусне 2 мача, респективно този за купата с Лудогорец. Пинто ще попадне сред титулярите, като ще си с партнира с Лое, който стартира и в последните два двубоя. В защита пък Чорбаджийски се очаква да започне от първата минута. Младокът загуби мястото си в състава за сметка на много по-стабилния Барт, но днес е удобен момент да получи шанс за изява. Дебют в елита за ЦСКА може да запише 17-годишият Валентин Антов. Той може да бъде използван като централен защитник и вътрешен халф. Очаква се юношата на червените да се появи на терена в последните минута на срещата, ако червените са си решили мача. Витоша ще излезе с най-доброто. Подходът на тима в защита ще е „Грабвайте телата!“, а в предни позиции ще опита да изненада ЦСКА на контраатаки. Билетите за мача са по 10 лева, очаква се приятно време за сезона, а на националния стадион ще са отворени единствено секторите А и Г.