Виси вкара в редовното време и при дузпите за победа на Рейнджърс

Джими Виси вкара изравнителния гол в началото на последната третина и след това отбеляза победната шайба в седмия рунд на дузпите при успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 4:3 срещу Ванкувър в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

С това нюйоркчаните изпревариха шампиона Питсбърг за пето място в Столичната дивизия, а Ванкувър се изравни със Сан Хосе на четвъртото в Тихоокеанската.

Хенрик Лундквист спаси 29 удара на вратата на Рейнджърс и беше с основен принос за четвъртата поредна победа на отбора. Виси пък изравни за 3:3 след 5:05 минути игра в последната част с петия си гол за сезона, за който асистира Рик Неш.

Йеспер Фаст и Майкъл Грабнър също вкараха по един гол за Рейнджърс, докато за Ванкувър точни бяха Луи Ериксон, Джейк Виртанен и Сам Гагнър. Якоб Маркстрьом пък спаси 17 удара.