Флорида нанесе първа загуба на Сейнт Луис

Стражът на Флорида Роберто Луонго се изравни с Къртис Джоузеф на четвъртото място по победи сред вратарите в Националната хокейна лига. Той записа 454-и успех в кариерата си след 5:2 срещу гостуващия Сейнт Луис. Луонго направи 37 спасявания, за да помогне на Флорида да нанесе първа загуба на съперника през сезона.
View image on Twitter
Follow
NHL Public Relations ✔@PR_NHL
Roberto Luongo of the @FlaPanthers earned his 454th career win to tie Curtis Joseph for fourth on the NHL’s all-time list among goaltenders.

5:22 AM – Oct 13, 2017
13 13 Replies 137 137 Retweets 509 509 likes
Twitter Ads info and privacy
Йън Маккошън вкара първия си гол в НХЛ, за да даде начало на обрата на домакините. Винсънт Трочек, Джаред Маккан, Арън Екблад и Ник Бюгстад също се разписаха за победата на домакините. Пол Щастни и Винс Дън, за когото това беше първи гол в кариерата му, бяха точни Сейнт Луис. Джейк Алън спря 33 изстрела в първата загуба през този сезон.

Стивън Стамкос вкара първия си гол, след като претърпя операция на дясното коляно през миналия ноември, а Тампа Бей победи шампиона Питсбърг с 5:4. Стамкос направи 3:1 с гол в 3:49 минута от втория период. Той също така настигна по голове при числен превес Венсан Льокавалие и вече и двамата имат по 112.

Слейтър Кукук се разписа за първи път в кариерата си в лигата, а Виктор Хедман и Никита Кучеров също вкараха за Тампа Бей. Алекс Килорн завърши с четири асистенции, а Андрей Василевски направи 36 спасявания. Джейк Генцел, Конър Шиъри, Брайън Ръст и Мат Хънуик вкараха за носителя на Купа „Стенли“ Питсбърг. Анти Ниеми отрази 29 изстрела.

Детройт спечели с 4:2 в залата на Аризона и остави съперника без успех от началото на кампанията.
Вратарят на гостите Джими Хауърд се отличи с 33 спасявания, като записа и асистенция при решаващия гол на Люк Гленденинг 3:24 минути преди края за 3:2 при числено намален състав. Дилън Ларкин и Майк Грийн завършиха с по две асистенции, а Мартин Фърк, Хенрик Зетеберг и Франс Нилсен също се разписаха. Клейтън Келър реализира два пъти за Аризона, но отборът остана без успех в първите си четири мача от сезона.

19-годишният Самюел Жирар вкара първото си попадение в НХЛ и добави асистенция, а Нешвил надделя над Далас с 4:1. Вратарят Пека Рине спаси 30 удара.

Сан Хосе записа първи успех в кампанията след 3:2 над Бъфало.