Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2017/10/00687567.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Плишкова отпадна в Пекин – Sportove

Плишкова отпадна в Пекин

Каролина Плишкова отпадна в третия кръг на силния турнир по тенис в Пекин с награден фонд 7 милиона долара. Поставената под номер 4 чехкиня претърпя поражение от румънката Сорана Кърстя с 1:6, 5:7.

Плишкова проби на старта, но след това загуби шест поредни гейма. Тя поведе с 5:2 във втората част, но пропусна четири сетбола, а с нова серия от пет последователни гейма Кърстя стигна до крайната победа.

Така Плишкова шансове да оглави световната ранглиста, което щеше да стане, ако беше спечелила титлата в китайската столица.

На четвъртфиналите пък Кърстя ще се изправи срещу шампионката от „Ролан Гарос“ и номер 9 в схемата Елена Остапенко (Латвия), която елиминира за четвърт час представителката на домакините Пън Шуай, след като поведе с 3:0 и китайката се отказа заради травма.