Нова победа за Лукойл в Шампионската лига

Лукойл Академик победи Бенфика и в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Студентите спечелиха с 87:71 в столичната з. „Универсиада“. Освен това имаха аванс от 9 точки след първата среа в Лисабон.

В следващия кръг, който е последен преди групите, първенецът на България ще се изправи срещу литовския Ювентус. Първият мач е още този петък в София, а реваншът на 2 откомври.

Лукойл бързо натрупа двуцифрен аванс и 2 минути преди края на първата част той вече беше 15 точки. Домакините продължиха да мачкат съперника си и пред вторите десет минути. Секунди преди почиквата разликата в тяхна полза до 20.

През голяма част от третия период разликата беше над 20 точки, но добра серия на гостите в края му я намали до 18. Заключителната четврът Лукойл изигра по инерция и дори позволи на съперника да я спечели. Това обаче нямаше никакво значение за краяния резултат, а тимът от Правец го делят само два мача от участие в групите на престижния турнир.

Най-резултатен за победителите със 17 точки беше Антъни Рафа със 17 т.