Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2015/09/Rally1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
От Танак оглави рали „Полша“ от световния шампионат по автомобилизъм – Sportove

От Танак оглави рали „Полша“ от световния шампионат по автомобилизъм

От Танак оглави рали „Полша“ от световния шампионат по автомобилизъм, въпреки че излезе извън трасето в първия неделен скоростен тест. Третият ден започна драматично за естонеца, който изоставаше с 3.1 секунди срещу Тиери Нювил след съботните етапи, но пилотът на „Форд“ завърши с 3 секунди пред Хейдън Падън (Нова Зеландия, „Хюндай“) и с 6.1 пред белгийския състезател на „Хюндай“.

„Беше много хлъзгаво и излязох в някакво поле. Имах голям късмет, че се върнах бързо“, каза Танак, който след теста прекара няколко минути в почистване на трева от своята „Фиеста“.

Етапът не беше безпроблемен и за Нювил, който удари малък камък и завърши на трето място. Това все пак го остави на втора позиция в генералното класиране при 3.5 секунди пасив срещу Танак и 3.7 секунди пред Яри-Мати Латвала (Финландия, „Тойота“).

Драма имаше и по-назад в класирането. Себастиан Ожие (Франция, „Форд“) се смъкна до пето място, след като отнесе пътен знак на първия завой в Позездзе. Французинът загуби близо 30 секунди и неговата „Фиеста“ изглеждаше в лошо състояние на финала. Задното ляво колело беше силно увредено, а гумата – тотално износена.

Проблемите на Ожие, който спука гума в събота, го оставиха зад Падън и на 1 секунда пред Дани Сордо (Испания, „Хюндай“).