Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2017/06/00667628.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Рачева с четири златни и един сребърен медал – Sportove

Рачева с четири златни и един сребърен медал

Надежда Рачева спечели четири златни и един сребърен медал на завършилия днес Национален шампионат по лека атлетика на открито във Велико Търново.

Рачева защити титлата си в спринта на 200 метра с 24.46 секунди, а триумфира и с щафетата на СК „Костенец“ на 4 по 400 метра с 3:57.35 минути, които добави към победите си от вчера на 100 и на 400 метра, както и към среброто с щафетата на 4 по 100 метра.

Денис Димитров пък доминираше в мъжкия индивидуален спринт. Той взе второ злато днес на 200 метра с 21.04 секунди на финала, оставайки само на стотна от личното си постижение. Димитров беше най-бърз и на 100 метра вчера с 10.35 секунди. Той обаче остана със среброто на 4 по 400 метра с квартета на Берое Стара Загора.

Борислав Тонев взе три златни отличия. Той беше най-бърз в индивидуалното бягане на 400 метра с 47.85 секунди, а помогна и на щафетите на Академик София да триумфират на 4 по 100 и на 4 по 400 метра. Тонев взе и бронз на 200 метра с 21.54 секунди.

Националният рекордьор на гюле Георги Иванов спечели осмо злато с 19.34 метра, а в същата дисциплина при жените Радослава Мавродиева взе поредна титла с 16.65 метра.
Фаворитката Габриела Петрова триумфира на троен скок в първото си състезание за сезона на открито с 13.96 метра.

Тихомир Иванов защити титлата си на скок височина с 2.25 метра. Любопитното е, че на второ място с личен рекорд от 2.08 метра остана по-малкият му брат Михаил.
Николай Николов също защити златото си от миналата година на 400 метра с препятствия с 52.82 секунди.
За поредна година шампион на копие стана Марк Славов със 71.90 метра.

Диляна Минкина детронира миналогодишната шампионка на 5000 метра Милица Мирчева. Минкина финишира за 17:28.25 минути, а Мирчева остана втора с 17:29.83 минути.

Моника Георгиева пък взе две титли в бягането на 800 и на 1500 метра.

Шампиони от Националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и за жени (* дисциплини от втори ден):