Барселона триумфира с Купата на Краля

Барселона победи Алавес с 3:1 във финалната среща на турнира за Купата на краля, която се игра на стадион „Висенте Калдерон“ в Мадрид пред 50 000 зрители. Каталунците печелят трофея за трети пореден сезон и общо за 29-и път.

Отборът на Луис Енрике е първият от 64 години, който печели купата на страната в три поредни издания, повтаряйки собственото си постижение (1951, 1952 и 1953).

Резултатът в снощния двубой бе открит след половин час игра от Лионел Меси след асистенция на Неймар, но левият бек на Алавес Тео Ернандес възстанови равенството три минути по-късно с прекрасен изстрел от пряк свободен удар.

В края на първото полувреме Неймар и Пако Алкасер се разписаха за Барселона, а баските не съумяха да направят обрат през втората част.

Алавес остава без спечелен трофей в турнира, докато Барса е рекордьор с 29 титли„ Атлетик Билбао има 23, Реал – 19.

47-годишният Луис Енрике в съботния мач бе за последно на кормилото на отбора. Под негово ръководство за три години отборът завоюва девет трофея. Повече начело на каталунския тим имат само Пеп Гуардиола (14) и Йохан Кройф (11).