Отлично начало за България на US Open, Цвети показа класа

Отлично начало за България на US Open. Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на последния за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Съединените щати.

На корт №15 на тенис-комплекса в Ню Йорк българската тенисистка победи Карин Кнап от Италия с 6:4, 6:3. Мачът продължи 74 минути.

Пиронкова спечели първия сет с 6:4 след 37 минути игра.

Кнап първа стигна до пробив за 2:1 гейма. Пиронкова веднага го върна, след което поведе с 3:2 гейма.
Българката стигна до нов пробив в подаването на съперничката си за 5:3. Кнап веднага го върна за 5:4.
Пиронкова обаче отново проби и спечели сета с 6:4 гейма.

Във втория сет българката стигна до пробив за 2:0 гейма, след което доведе резултата до 4:0 гейма. Кнап върна един пробив за 4:1 гейма. Пиронкова продължи да контролира развоя на мача и спечели и втория сет с 6:3 гейма, а с това и мача.

Във втория кръг Пиронкова, която преди година отпадна още в първия кръг, ще играе срещу победителката от мача между Йелена Янкович от Сърбия, №9 сред поставените, и Бояна Йовановски, също от Сърбия.