Гадзета дело спорт: Юве, ти си в Кардиф, требълът е близо

„До края! Юве, ти си в Кардиф, требълът е близо“, гласи еуфоричното заглавие от първа страница на италианския „Гадзета дело спорт“ след успеха на Ювентус с 2:1 над Монако в полуфинала реванш от Шампионската лига. „Бианконерите“ се класираха за девети път в своята история за финала на най-важния клубен турнир в Европа и за рекорден шести в този му формат от 1992 г. насам. Възможността за златен требъл с титлата в Серия А и Купата на Италия пък накара торинс-кото издание „Тутос-порт“ да възкликне: „Изумителни!“, на фона на огромна снимка на голмайсторите за тима във вторник вечерта, Манджукич и Дани Алвеш, като добавя: „Това е духът на Ювентус – един невероятен отбор, направен от стомана“.

И макар Буфон и компания да допуснаха първия си гол от 690 игрови минути в надпреварата за крайния общ резултат 4:1 от двата мача с „монегаските“, те продължават към Кардиф, където на трети юни ще излязат в директна битка за трофея, изплъзнал им се само преди две години след загуба от Барселона. Постижението на „Старата госпожа“ е уникално заради серията от 12 мача без загуба в надпреварата дотук (9 победи, 3 ремита), което се случва за първи път в историята на клуба, както и поради факта, че е единственият в Италия достигнал 250 срещи в турнира (включително квалификациите). Наред с това Ювентус подобри и рекорда на Милан (641 минути) за италиански отбор с най-много минути без допуснат гол в Шампионската лига, като тимът е без загуба като домакин в последните си 50 мача от всички турнири (за последно падна от Удинезе през август 2015 г.). Така „бианконерите“ спазиха традицията да нямат нито едно поражение на свой терен срещу френски отбор в Европа (15 мача – 12 победи, 3 ремита). Частична утеха за Монако остана попадението на Килиан Мбапе, който стана най-младият футболист в Шампионската лига, разписал се на полуфинал (18 г. и 140 дни). „Знаехме, че ще бъде трудно, но не съжаляваме за нищо.