Груев на финал за купа в Германия

Отборът на Дуисбург, чийто треньор е българинът Илия Груев, достигна до финала в турнира за купата на областта Нидерхайн. Спечелването на този трофей е една от големите цели пред “зебрите” и със сигурност шефовете на тима ще са доволни от достигането до финалния двубой.

В сблъсъка на 1/2-финала в турнира Дуисбург се наложи с категоричното 3:0 над Оберхаузен. Точни за успеха на гостите бяха Илютченко в 3-ата и 49-ата минута и Брандщетер в 39-ата минута на срещата.

Финалът ще се изиграе на 25 май в град Есен, а съперник на Дуисбург ще бъде местният Рот Вайс.

В събота “зебрите” имат шанс да си осигурят предсрочно влизането във Втора Бундеслига, ако успеят да победят Шпортфройнде (Лоте) в домакинството си от 36-ия кръг на Трета Бундеслига.