Ботев е на крачка от финал за Купата

Ботев Пловдив направи голяма крачка към финала за купата на България. „Канарчетата“ се наложиха с 1:0 при гостуването си на Верея в първи мач от 1/2-финалите от надпреварата. Единственото попадение в срещата отбеляза Косоко от дузпа в даденото от съдията продължение.

През втората част двубоят бе прекратен за няколко минути, тъй като недоволни от решенията на главния съдия феновете на Ботев счупиха предпазната ограда и тръгнаха да нахлуват на терена.

Първата опасност бе пред вратата на гостите в 11-ата минута. След центриране отляво Георги Андонов отправи изстрел с глава, но стражът на „канарчетата“ Георги Георгиев внимаваше и изби. Това бе и единственото интересно положение през първата част. Двата тима играха изключително внимателно и предпазливо, без да поемат и най-малкият риск да се оголят в защита. Може да отчетем няколко удара от далечно разстояние, които не доведоха до нищо опасно, и множество нарушения.

В 70-ата минута мачът бе прекратен за няколко минути, тъй като феновете на „канарчетата“ счупиха предпазната ограда и тръгнаха да навлизат на терена. По този начин те изразиха недоволството си от решенията на съдията. В крайна сметка не се стигна до сериозни ексцесии и срещата продължи.

Иначе и през втората част двата тима изнасят изключително скучна продукция. Головите положения напълно липсват.