Лудогорец удари Литекс за Купата (видео)

Лудогорец отстрани Литекс от турнира за Купата на България, след като победи с 2:1 и в реванша. Първият мач между тимовете завърши при същия резултат отново в полза на разградчани.

Гостите от Ловеч започнаха перфектно срещата, след като след колективна грешка в защитата на Лудогорец Цветанов отбеляза за 1:0. Домакините обаче успяха да върнат попадението в 45-та минута.

След центриране от корнер, защитник на Литекс отклони топката към Моци, който изравни – 1:1.

Лудогорец натисна през второто полувреме и усилията на зелените се материализираха в 68-та минута, когато Николов не успя да избие добре удар на Мишо Александров и си отбеляза автогол.

В крайна сметка „разградските орли“ победиха с общ резултат от двата мача 4:2 и се класираха на полуфиналите за Купата на България.