Монако запази аванса от 5 точки върха след победа над Бордо

Монако победи с 2:1 като домакин Бордо и задържа преднината си от пет точки на върха в Лига 1 пред втория Ница. Първото полувреме премина под превъзходството на монегаските, но опасни удари на Валер Жермен и Томас Лемар не влязоха във вратата на Седрик Карасо. След почивката Бордо успя да вдигне темпото и да покаже по-добра игра, като Франсоа Камано и Ярослав Плашил имаха много добри възможности да открият резултата. Това направиха Монако, благодарение на точния удар на Килиан Мбапе в 68-та минута.

Шест минути по-късно Жоао Моутиньо удвои аванса на домакините , с което успокои отбора си. Напрежението се върна временно в 84-та минута, след като Диего Ролан намали за 2:1, но до края нямаше нищо по-опасно пред вратата на Монако.

Така отборът от княжеството събра 68 точки на върха, а Бордо падна до шестото място, оставайки с 43.